Sprzęt i jego możliwości...

SAMOLOT FLYMAP PRO ONE / GNSS PPKKAMERA: 42,3 mpix / 300dpi, matryca pełna klatka 35mm :: OBIEKTYW: VOIGTLANDER Nokton 40 1.4

Najnowszy płatowiec w naszej flocie. Samolot wyposażony jest w system pozycjonowania GNSS/PPK. Charakteryzuje się długim czasem lotu (do 120 min) na jednym akumulatorze. Daje nam to możliwość nalotu powierzchni do 150ha z wysokości 120m. Może jednocześnie przenosić do 3 aparatów cyfrowych lub konfigurację aparatu cyfrowego wraz z kamerą termowizyjną. Wysoka rozdzielczość pełnoklatkowych zdjęć 42,3 mpix / 300dpi w efekcie daje nam mniejszą ilość wykonanych zdjęć, co znacznie skraca czas postprodukcji produktów fotogrametrycznych.
czas lotu: 120 min zasięg: 30 km waga: 5 kg transmisja live: 30 km

Dji Phantom 4 RTKKamera: 20 mpix / 72 dpi, matryca 1"

Dron jest wyposażony w moduł RTK, dzięki temu posiada precyzyjne centymetrowe pozycjonowanie, wykorzystywany jest do nalotów liniowych gdzie bardzo duża dokładność ma znaczenie. Jedno calowa matryca o rozdzielczości 20 Mpix daje świetną jakość zdjęć, co umożliwia uzyskanie małego piksela terenowego GSD. W trakcie jednego lotu (ok 30 min, wys. 70m) jesteśmy w stanie wykonać nalot nad powierzchnią do 30 ha lub nalot liniowy do 3 km.
czas lotu: 30 min zasięg: 7 km waga: 1 kg transmisja live: 7 km

Dji Matrice 600 PRO + Zenmuse Z30 Kamera: 30x zoom optyczny + 6x cyfrowy :: FullHD + JPG :: matryca 1/2.3" :: f 1.6

Dron skonfigurowany na potrzeby wykonywania lotniczych inspekcji przemyslowych (kominy, nadajniki radiowe, mosty, zbiorniki, etc.) oraz wspierania działań kryzysowych. Kamera w którą jest wyposażony dron, umożliwia 30-krotne optyczne przybliżenie obrazu na żywo w trakcie lotu (zoom optyczny 30x oraz zoom cyfrowy 6x). Kamerę można obracać 360° w osi pionowej, jak również pochylać w dół. Z30 rejestruje obraz w jakości FullHD oraz zdjęcia JPG.
czas lotu: 30 min zasięg: 5 km waga: 12 kg transmisja live: 3,5 km

Dji Matrice 600 PRO + termowizja Optris PI400Kamera: pomiar radiometryczny video 27k/s :: obiektyw szerokokątny 62° x 49° FOV / f = 8 mm

Konfiguracja, która świetnie się spisuje przy wykonywaniu inspekcji termowizyjnych dużych obiektów lub długich odcinków infrastruktury krytycznej. Mała waga kamery oraz bardzo bezpieczny dron, umożliwia 40 min. loty w miejscach o podwyższonych ryzyku (rafinerie, fabryki, zakłady chemiczne, gęsta zabudowa mieszkalna, etc). Kamera termowizyjna rejestruje pełny radiometryczny obraz w rozdzielczości 382x288px, dokładności +-2° C i czułości 0.08 K.
czas lotu: 40 min zasięg: 5 km waga: 11 kg transmisja live: 3,5 km

Dji Matrice 600 PRO + Ronin MX + SONY A7R MARK II KAMERA: 4K (30k/s) :: 42,3 mpix RAW :: matryca pełna klatka :: obiektyw Sony 16-35mm f/4.0 ZA OSS Vario-Tessar T*

Jest to nasz najlepszy zestaw do fotografii lotniczej wysokiej rozdzielczości. Jeden z najlepszych na rynku aparatów cyfrowych wraz z dedykowanym obiektywem Sony 16-35mm f/4.0 ZA OSS Vario-Tessar T*. Sprzęt fotograficzny jest umieszczony na precyzyjnym gimbalu RONIN MX. Zestaw ten daje nam możliwość wykonania bardzo szczegółowych zdjęć dziennych oraz nocnych. Matryca pełnoklatkowa rejestruje ponad 42 miliony pikseli w rozdzielczości 300dpi.
czas lotu: 25 min zasięg: 5 km waga: 14 kg transmisja live: 3,5 km

Dji Matrice 600 PRO + Zenmuse Z3 Kamera: 7x zoom :: 4K (30k/s) :: 12 mpix RAW :: matryca 1/2.3"

Dron skonfigurowany na potrzeby wykonywania lotniczych inwentaryzacji oraz technicznych inspekcji wizyjnych (kominy, nadajniki radiowe, mosty, zbiorniki, etc.) Kamera w którą jest wyposażony dron, umożliwia 7-krotne przybliżenie obrazu na żywo w trakcie lotu (zoom optyczny 3,5x oraz zoom cyfrowy 2x). Kamerę można obracać 360°
w osi pionowej, jak również pochylać w dół. Z3 rejestruje obraz w jakości 4K (30k/s) oraz 12 mpix zdjęcia RAW.
czas lotu: 40 min zasięg: 5 km waga: 11 kg transmisja live: 3,5 km

Dji Matrice 600 PRO + gimbal Ronin MXKamera: możliwość montażu dowolnego sprzęt foto/video o wadze do 4,5 kg

Największy dron w naszej flocie o niesamowitych możliwościach, zarazem jeden z najbezpieczniejszych dronów.
Wyposażono go w potrójny system GPS i IMU, dzięki temu ryzyko awarii jest minimalne. Ma to istotne znaczenie
w inspekcjach przemysłowych. Dron ma na wyposażeniu gimbal Ronin MX, który pozwala na montaż osprzętu foto/video do 4,5 kg. Długi czas lotu nawet do 40 min, pozwala na realizację najbardziej wymagających zadań.
czas lotu: 15-40 min zasięg: 5 km waga: 16 kg transmisja live: 3,5 km

Dji Phantom 4 PRO v2Kamera: 20 mpix / 72 dpi, matryca 1"

Dron jest wykorzystywany do podstawowych nalotów fotogrametrycznych na małymobszarze z niskiego pułapu, zazwyczaj do 150m nad terenem. Jedno calowa matryca o rozdzielczości 20 Mpix daje świetną jakość zdjęć, co umożliwia uzyskanie małego piksela terenowego. które nie wymagają dużej dokładności i bardzo małego piksela terenowego GSD. W trakcie jednego lotu (ok 30 min, wys. 70m) jesteśmy w stanie wykonać nalot nad powierzchnią do 30 ha lub nalot liniowy do 3 km.

czas lotu: 30 min zasięg: 7 km waga: 1 kg transmisja live: 7 km

Dji Mavic PRO PLATINIUMKamera: 12 mpix / 72 dpi, matryca micro 3/4

Dron jest wykorzystywany do podstawowych krótkich nalotów fotogrametrycznych z niskiego pułapu, zazwyczaj do 70m nad terenem, które nie wymagają dużej dokładności i bardzo małego piksela terenowego GSD. W trakcie jednego lotu (ok 22 min, wys. 70m) jesteśmy w stanie wykonać nalot nad powierzchnią do 20 ha lub nalot liniowy do 2 km.

czas lotu: 22 min zasięg: 7 km waga: 1 kg transmisja live: 7 km

Dji Mavic PRO + Google FPVKamera: 4K (30k/s) :: 12 mpix RAW :: matryca micro 3/4

Dron jest wykorzystywany do inspekcji wizyjnych trudno dostępnych miejsc. Jego niewielkie rozmiary oraz mała waga, umożliwiają nam loty w ciasnych miejscach oraz wewnątrz budynków. W trakcie lotu mamy cały czas podgląd na żywo z kamery drona. Obraz przekazywany jest na tablet oraz do gogli FPV/VR. Dzięki temu osoba nadzorująca inspekcje może uczestniczyć w locie. Widok z drona umożliwia analizowanie obiektu w czasie rzeczywistym.
czas lotu: 27 min zasięg: 7 km waga: 1 kg transmisja live: 7 km

Tarot 690S GV + termowizja Optris PI400Kamera: pomiar radiometryczny video 27k/s :: obiektyw szerokokątny 62° x 49° FOV / f = 8 mm

Autorski dron, stworzony na nasze indywidualne potrzeby. Idealnie sprawdza się tam gdzie potrzebujemy krótkich lotów oraz częstego przemieszczania wykonując inspekcje termowizyjne. Dron jest o połowę mniejszy od Matrice 600, co pozwala na starty i lądowania w ciasnych miejscach oraz dużą mobilność. Kamera termowizyjna rejestruje pełny radiometryczny obraz w rozdzielczości 382x288px, dokładności +-2° C i czułości 0.08 K.
czas lotu: 10 min zasięg: 1 km waga: 3 kg transmisja live: 1 km

Tarot 690S GV + AIRLAB-DRONEOsprzęt: urządzenie do pomiaru jakości powietrza

Autorski projekt, który wymagał zbudowania drona oraz wymaganego osprzętu umożliwiającego przenoszenie urządzenia AIRLAB-DRONE do pomiaru jakości powietrza. Dron jest w stanie wykonywać pomiary punktowe, jak również mapować teren lecąc autonomicznie wg wytyczonej trasy. Niewielkie rozmiary drona zmniejszają zawirowania powietrza oraz eliminują zakłócenia przenoszonego osprzętu.
czas lotu: 20 min zasięg: 1 km waga: 2,5 kg transmisja live: 1 km

Zasilania / ładowanieInspekcje w terenie? żaden problem...

Sprzęt jaki posiadamy to nie tylko drony, kamery, stabilizatory. Dysponujemy kilkoma urządzeniami, które umożliwiają nam ładowanie akumulatorów tam gdzie nie mamy dostępu do tradycyjnego gniazdka. Posiadamy agregat prądotwórczy o wydajności 3000W, przetwornice samochodowe o mocy 500W, jak również różnego rodzaju stacje ładujące i ładowarki. Daje nam to ogromne możliwości mobilne i realizację każdego zlecenia w terenie.
czas ładowania: 60-120 minilość lotów: do 8h dziennie waga: 50 kg

Monitory / obraz / komunikacja / filtry / nadajnikiJakość obrazu i jego przekaz jest kluczowy...

Posiadamy cały zestaw dodatkowych urządzeń, osprzętu, akcesorii, które zdecydowanie podnoszą jakość naszej pracy, jej efektywność oraz sprawiają że jest ona przyjemna ;) Tablety, monitory, krótkofalówki, skanery radiowe, lasery, latarki, mierniki prędkości wiatru i wilgotności, różnego rodzaju filtry, nadajniki, odbiorniki i wiele więcej...
To wszystko po to aby komfort naszej pracy jak i osoby nadzorującej był jak najlepszy...
organizacja czasu jest kluczowakomunikacja podnosi bezpieczeństwo pracy

Z pasji do latania... budujemy, testujemy różne dronynawet biuro jest dobrym miejscem do lotów ;)

W naszej flocie znajdziesz nie tylko profesjonalne drony. Kochamy latać, budować i testować różne drony od profesjonalnych po zabawki. Każdy dron lata inaczej, inaczej się zachowuje, a to pozwala poszerzać naszą wiedzę. Drony zabawkowe czasami pozwalają stworzyć różne nie przewidziane sytuacje, a to wyrabia w nas nawyki i zwiększa doświadczenie oraz pewność siebie ;)
zabawa też jest naukąim więcej rzeczy spróbujesz tym więcej doświadczysz